Mati Kania SHOW!

Piękne zwycięstwo zafundowała nam dzisiaj nasza drużyna. Pokonaliśmy Fortecę Świerklany 4:2 po czterech bramkach Mateusz Kani.

Początek meczu to wzajemne badanie sił, Forteca cofnęła się na swoją połowę i próbowała wyprowadzać szybkie kontrataki. Zostaliśmy zmuszeni do prowadzenia ataku pozycyjnego, który wychodził nam dziś bardzo dobrze. Prowadziliśmy grę, posiadanie piłki było zdecydowanie na naszą korzyść, rozgrywaliśmy piłkę od tyłu, nasz styl gry podobał się  każdemu kibicowi na stadionie. Ciężko było nam przedostać się w pole karne Fortecy, która bardzo mocno broniła swej bramki. W końcu po ładnej akcji zapoczątkowanej przez Krzysztofa Drewniaka strzelamy gola, którego zdobył Mateusz Kania strzelając z lewej nogi w prawy róg bramki po asyście Daniela Wnętrzaka. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0.

Druga połowa to całkiem inny mecz, Forteca ruszyła do przodu, a my mogliśmy wyprowadzać kontrataki, czyli to co lubimy najbardziej. Po dwóch atakach szybkich strzelamy bramki i wychodzimy na wysokie prowadzenie 3:0. Autorem bramek nie kto inny, jak nasz snajper Mateusz Kania. Pod koniec meczu wkrada się rozluźnienie, które spowodowało, że straciliśmy dwie bramki, a strzeliliśmy jedną. Strzelem kto? Mateusz Kania. Oczywiście on.

W naszej drużynie debiutowali po raz pierwszy Piotr Ryszka oraz Szymon Habla z rocznika 2007. Dziękujemy chłopakom za pomoc, bo zaprezentowali się bardzo dobrze.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i zapewniamy, że w meczu z Podbeskidziem zagramy na 100%, aby zdobyć komplet punktów.