Klubowe Mistrzostwa Polski Dla Nas!

Zagramy już 22 czerwca. List od organizatorów: ,,Gratulujemy bardzo dobrego szkolenia dzieci i młodzieży u Państwa w ŻAPN Żywiec, a w szczególności w roczniku 2008. Chcielibyśmy, abyście zmierzyli się z najlepszymi drużynami w Polsce podczas KMP 2019 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na tegorocznych Mistrzostwach zagrają czołowe kluby i akademie piłkarskie w Polsce oraz zespoły z Ekstraklasy.''

Oto krótki filmik co działo się rok temu na KMP 2018 na stadionie Legii Warszawa ->https://web.facebook.com/1740277396186483/videos/2297295906961319/

Turniej jest inny niż wszystkie - zawody rozgrywane są na wzór Mistrzostw Świata,jak wiemy jadą tam najlepsze drużyny nie po to, aby się ogrywać tylko sprawdzić na tle najlepszych.

System rozgrywek:

- 32 drużyny rozlosowane zostaną w ośmiu grupach (A,B,C,D,E,F,G,H). W każdej grupie będą po cztery drużyny, które zmierzą się w systemie ,,każdy z każdym’’ wyłaniając najlepsze dwa zespoły z każdej z ośmiu grup (awans z pierwszego i drugiego miejsca z gr. A,B,C,D,E,F,G oraz H) -po wyłonieniu najlepszej 16-tki w danym roczniku w kraju, przystępujemy do fazy pucharowej 1/16 finału, gdzie obowiązywać będzie od tego momentu formuła pucharowa (przegrany odpada). Drużyny z miejsc trzy oraz cztery grają Turniej pocieszenie . -po wyjściu z grupy z miejsca pierwszego , dana drużyna gra z ekipą, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie. 2. System rozgrywek w Finale - drabinka 1/16 – 1/8 – ¼ - ½ - mecz o 3-cie miejsce oraz mecz miano najlepszej drużyny w danym roczniku w Polsce w roku 2019 3. Drużyny, które nie awansują do fazy pucharowej (1/16 finału), przechodzą na boczne (sztuczne) boisko Stadionu Śląskiego , gdzie rozegrają turniej 4. pocieszenia. 16 drużyn w czterech grupach po cztery zespoły (w każdej grupie każdy z każdym). Pierwsze drużyny z gr. A,B,C,D zagrają o finał pocieszenia.

Regulamin:

- boisko o wymiarach 51x33m

- mecz trwa 18 minut

- 6 zawodników + bramkarz

W dniu turnieju odbędzie się Oryginalny Turbokozak z Bartkiem Ignacikiem oraz słynnym ,,Gaborem''