Porażka w Katowicach

W meczu VI kolejki I Ligi Wojewódzkiej ,,Żywieccy Górale'' przegrali wysoko 1:5 z GKS-em Katowice.

Młodzi Katowiczanie strzelanie zapoczątkowali w 17 minucie, po składnej akcji. Szkoda, bo w pierwszej połowie zawodnicy ŻAPN-u mieli sytuacje, aby strzelić gola wyrównującego. ,,Nie wykorzystane sytuację się mszczą'' to słynne powiedzenie sprawdziło się zaraz na początku drugiej połowy. W 33 minucie zawodnicy z Katowic strzelili bramkę po rzucie rożnym. W tej lidze każdy błąd w kryciu kończy się niestety bramką. Cztery minuty później GKS Katowice strzelił kolejnego gola bo stracie w środku pola. Bramka dla naszego zespołu padła w 39 minucie po pięknej akcji. Matusz Kania przechwycił piłkę i dalekim ,,pasem'' uruchomił Adama Ciućkę, który wychodził idealnie za linii obrońców. Podprowadził piłkę do pola karnego i podał do Kani, który stanął oko w oko z goalkeeperem Gieksy. ,,Maka,, spudłował, ale na całe szczęście trafił w słupek i piłka ponownie trafiła do Ciućki, który dopełnił formalności i strzelił do pustej bramki. W 48 minucie Jakub Wójcik mógł zdobyć kontaktową bramkę, lecz strzelił obok prawego słupka.  Pod koniec meczu chłopcy z Żywca łatwo stracili dwie bramki z kontrataków po stratach na połowie GKS-u.

Zawodnicy z Katowic pewnie kroczą po Mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej, gdyż mają już 6 punktów przewagi nad Częstochowską Skrą. ŻAPN po meczu plasuje się na czwartej lokacie tracąc do podium 4 oczka.

VI kolejka I ligi:                                                                                                                                                                             GKS Katowice 5-1 ŻAPN Żywiec (Ciućka as. Kania)                                                                                                              ŻAPN:  Drewniak - Mitręga (Kantyka), Loranc, Skolik, Holbowski (Wnętrzak)  - Sapiński, Stokłosa (Wójcik), Ciućka, Kania. Trener Tomasz Fijak .                                                                                                                            Sędzia: Wach P.                                                                                                                                                                      Widzów: 20